تکنولوژی

آموزش درست خاموش کردن PS5 | چطور PS5 را خاموش کنیم؟

گزینه power یا خاموش کردن پلی استیشن ps5 به‌صورت مخفی طراحی‌شده است. به‌همین دلیل بسیاری از کاربران نمی‌توانند ps5 را خاموش کنند. سونی برخلاف تصور که انتظار می‌رفت رابط کاربری و عملکرد پلی اس  فایو یا 5 را نسبت به سری 4 و 3 راحت‌تر کرده باشد، رابط کاربری متفاوتی را برای پلی استیشن 5 درنظر گرفته‌است. در واقع رابط کاربری PS5 ویژگی‌های جدید و متفاوتی نسبت به کنسول‌های سری پیشین دارد. یکی از تفاوت‎‌های این کنسول بازی نسبت به سری‌های پیشین قرار ندادن گزینه POWER در بخش Home Screen است.

 

blank

خاموش کردن PS5 با استفاده از کنترلر

PS5 گزینه POWER را در بخش Control Center قرار‌داده است. برای دسترسی به آن باید حتماً از کنترلر استفاده نمایید. برای رسیدن به بخش Control Center باید دکمه پلی استیشن PlayStation را فشار دهید. این دکمه بر روی دسته دوالسنس قرار دارد. با فشاردادن دکمه PlayStation بر روی دسته، بخش مرکز کنترل بر روی نمایشگر پیدا خواهد شد. در این بخش گزینه‌های متفاوتی مانند ریستارت کردن، خاموش کردن ps5 و مواردی مانند فهرست دوستان، تنظیمات و دانلودها و… وجود دارد.

البته این آخر کار نیست و با پیدا کردن آیکون power تنها نصف راه خاموش کردن پلی استیشن5 را پیموده‌اید. بعد از انتخاب گزینه خاموش کردن و انتخاب آیکون power با استفاده از کنترلر، برای نمایش‌دادن گزینه خاموش کردن باید دکمه x را فشار دهید. با فشار دادن دکمه x سه گزینه متفاوت به شما نمایش‌داده خواهد شد.

اولین گزینه Enter Rest Mode است، با انتخاب این گزینه ps5 وارد حالت خواب می‌شود. با قرار دادن پلی استیشن در حالت خواب میزان مصرف برق بسیار کاهش می‌یابد. البته در حالت خواب، پلی استیشن امکان دانلود و نصب به‌روزرسانی و آپدیت بازی‌ها را دارد. دومین گزینه خاموش کردن turn off است، با انتخاب این گزینه پلی استیشن خاموش خواهد شد.  گزینه سوم نیز مربوط ریستارت پلی استیشن است.

blank

نحوه خاموش کردن ps5 با استفاده از دکمه روی کنسول

روش بالا تنها در مواقعی کار می‌کند که کنترلر پلی استیشن کار کند و به آن دسترسی داشته باشید. اگر به هر دلیلی کنترلر کار نکند و یا به دسته کنسول دسترسی نداشته باشید، می‌توانید با استفاده از  دکمه POWER که بر روی کنسول قرار گرفته‌است، PS5 را خاموش کنید. برای پیدا کردن دکمه خاموش/روشن کنسول باید آن را در مرکز نوار مشکی پلی‌استیشن جستجو کنید.

ادامه مطلب  نحوه غیرفعال كردن آپدیت ویندوز 11 (روش های جدید)

بعد از اینکه دکمه POWER را پیدا کردید، آن را فشار‌داده و برای یک ثانیه نگه‌دارید. با انتخاب دکمه پاور و نگه داشتن آن کنسول شما وارد حالت ریستارت می‌شود. اما اگر دکمه POWER را به مدت 3 ثانیه نگه دارید، PS5 خاموش خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا