ترفندهای کاربردی

آموزش سوزاندن سیمکارت رایتل به صورت آنلاین و غیرحضوری

سوزاندن سیمکارت به دلایل مختلفی مانند سرقت صورت می گیرد و شما می توانید سیمکارت رایتل خود را به راحتی از دسترس خارج کنید.  اتفاقی که رخ دادن آن با سؤال چگونه سیم کارتم را مسدود کنم همراه خواهد شد. راه‌های مختلفی برای سوء استفاده از سیم کارتی که به نام یک نفر دیگر هست وجود دارد، از همین رو مسدودسازی سیم کارت مفقود شد یا به سرقت رفته بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله روش‌های سوزاندن سیم کارت رایتل را با هم مرور خواهیم کرد، به این امید که هیچ وقت به کارتان نیاید.

اپراتورهای تلفن همراه برای حفظ حریم خصوصی مشترکین خود، راه‌هایی برای مسدودسازی موقت سیم کارت در نظر گرفته‌اند. این امر مانع هرگونه سوءاستفاده احتمالی از خط تلفن همراه می‌شود. این سوء استفاده می‌تواند به کلاهبرداری از مخاطبین سیم کارت شما منجر شود یا با ساخت حساب کاربری جعلی در پلتفرم‌های مرتبط با خرید و فروش، جرائم سنگین‌تری به پایتان بنویسد.

از همین رو مسدودسازی سیم کارت را باید جدی گرفت. در ادامه با چند روش سوزاندن سیم کارت رایتل آشنا خواهیم شد.

blank

سوزاندن خط از طریق رایتل من

با استفاده از رایتل من می‌توانید خط خود را مسدود کنید. نسخه اندروید و iOS رایتل من را می‌توانید از اپ‌استورها به رایگان دانلود کنید.

پس از ورود به این سامانه، گزینه «مدیریت سیم‌کارت» را انتخاب کنید. در صفحه جدید روی «درخواست مسدودی سیم کارت» بزنید.

blank

برای مسدودسازی سیم کارت، نکاتی از سوی رایتل به مشترک اعلام می‌شود که پیش از کلیک روی «تأیید» بایستی به دقت آنها را بخوانید. این اپراتور در صورت انتخاب شماره اشتباه برای مسدودسازی، مسئولیتی بر عهده نمی‌گیرد. با سوزاندن سیم کارت، وضعیت خط شما به حالت مسدودی دو طرفه در می‌آید و هیچ سرویسی روی آن دریافت نخواهید کرد. همچنین در صورت مسدودی پیشین یا بدهی معوقه امکان درخواست مسدودی سیم کارت وجود ندارد.

ادامه مطلب  چگونه فونت های استفاده شده در عکس را در فتوشاپ شناسایی کنیم؟

انتخاب این گزینه تنها یکبار در طول یک شبانه روز مقدور است و در صورتی که حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز برای رفع مسدودی سیم کارت اقدام نکنید، سیم کارت شما مجدد به حالت اولیه بازگردانده می‌شود. در نهایت با انتخاب شماره تلفن مد نظر خود، روی گزینه «تأیید» بزنید تا مسدودسازی انجام شود.

لازم به ذکر است در صورتی که سیم کارتتان به سرقت رفته یا مفقود شده است، استفاده از این روش مشروط به دو حالت است. یک حالت این است که پیش‌تر با همان شماره وارد سامانه رایتل من شده باشید یا رمز عبور ثابت برای خود تأکید کرده باشید.

blank

سوزاندن سیم کارت رایتل با کد ملی

در این روش مسدود کرد سیم کارت رایتل با کد ملی باید به همراه کارت ملی خود به یکی از دفاتر نمایندگی این اپراتور مراجعه کنید. از این طریق می‌توانید سیم کارت خود را مسدود و در صورت نیاز، با همان شماره قبلی، یک سیم کارت جدید دریافت کنید.

blank

جمع‌بندی

در این مقاله با نحوه سوزاندن سیم کارت رایتل آشنا شدید. شما به صورت غیرحضوری و با کمک رایتل من یا از طریق مراجعه به نمایندگی این اپراتور، می‌توانید خط خود را مسدود کنید.

لازم به ذکر است کد سوزاندن سیم کارت رایتل وجود ندارد؛ چراکه اغلب مشترکین در زمانی که سیم کارتشان مفقود شده است به دنبال مسدودسازی آن هستند و در چنین حالتی وجود کد دستوری، کاربردی نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا