تکنولوژی

استعلام اینترنتی تعداد پلاک های فعال | از کجا بفهمیم پلاک فعال داریم؟

در این مقاله قصد داریم، در خصوص دلایل لزوم استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی صحبت کنیم و در ادامه، سامانه استعلام و مراحل آن را توضیح دهیم؛ سپس، نکاتی را در خصوص استعلام پلاک فعال با کد ملی ذکر کنیم. چنانچه، پیرامون موضوع نحوه استعلام اطلاعات پلاک فک شده هر فرد در راهور با استفاده از کد ملی، سوالاتی دارید، با ما همراه باشید.

دلایل لزوم استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی

همانطور که برای استفاده از خودرو، داشتن گواهینامه رانندگی، الزامی است، ضروری است تا از موارد قانونی و حقوقی که به واسطه مالکیت وسیله نقلیه در معرض آن ها قرار می گیریم نیز مطلع شویم. علاوه بر ثبت معاملات خودرو یکی از مواردی که افراد بسیاری پس از نقل و انتقال خودرو، با آن مواجه می شوند، عدم تعویض و فک پلاک، توسط خریدار تازه است. با توجه به اینکه اطلاعات پلاک انتظامی فک شده هر فرد، در راهور، موجود است؛ ضروری است تا فروشندگان، از طریق روش استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی، از وضعیت پلاک انتظامی خودور منتقل شده، اطلاع یابند.

در حقیقت، استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی، من جمله پلاک سوم خودرو و اطلاع از وضعیت پلاک فک شده هر فرد در راهور، برای استعلام وضعیت پلاک هایی است که هنوز به نام شما، هستند، اما دور از دسترس شما، در حال تردد می باشند. استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی، از سو استفاده از هویت فرد صاحب پلاک، در آینده، جلوگیری می کند.

در واقع، لزوم استعلام تعداد پلاک انتظامی فعال با کد ملی و اطلاع از وضعیت پلاک فک شده هر فرد در راهور، زمانی احساس می شود که مالک سابق خودرو یا موتورسیکلت، مطلع می شود، متهم به ارتکاب جرم، به وسیله خودرویی شده که در گذشته، مالکیت آن را به دیگری انتقال داده است، اما پلاک آن، هنوز به اسم وی می باشد و اکنون، باید برای پاسخگویی درباره اتهام خود، به نیروی انتظامی مراجعه کند. برای پیشگیری از این وضعیت، همواره بهتر است، فروشندگان، پس از فروش وسیله نقلیه، اقدام به استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی نمایند.

ادامه مطلب  با این روش های ساده مصرف اینترنت گوشیتو کاهش بده!

blank

سامانه استعلام پلاک انتظامی فعال با کد ملی service.rahvar120.ir

در طی سال های گذشته، سامانه های اینترنتی متعددی، هم چون سامانه خدمات دولت به مردم، در جهت کاهش مراجعه های حضوری افراد به اداره های دولتی و تسریع روند رسیدگی به امور، از سوی دولت، طراحی شده است. برای اطلاع از وضعیت پلاک انتظامی فک شده هر فرد در راهور نیز نیروی انتظامی راهور، سامانه ای به آدرس  service.rahvar120.ir را طراحی کرده است که مالکین وسایل نقلیه، به راحتی و تنها با چند کلیک، می توانند از طریق آن، اقدام به استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی نمایند.

این سامانه، اقدام به ارائه خدمات متعددی نظیر پیگیری مرسولات پستی، کارت سوخت، وضعیت نظام وظیفه، صدور مجوز خروج موقت از کشور، استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی و بسیاری از خدمات دیگر که به ارگان پلیس و نیروی انتظامی مرتبط می باشند می نماید اما امکان توقیف پلاک از این سامانه فراهم نشده است. متقاضیان استعلام تعداد پلاک انتظامی فعال با کد ملی و اطلاع از وضعیت پلاک فک شده هر فرد در راهور، می توانند از امکانات این سامانه بهره مند گردند.

 

مراحل استعلام پلاک فعال با کد ملی

بعد از معرفی سامانه استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی، اکنون، این سوال مطرح می شود که نحوه اطلاع از وضعیت پلاک فک شده هر فرد در راهور یا به عبارتی، مراحل استعلام تعداد پلاک فعال با کدملی چگونه است. همانطور که ورود به سایت پلیس راهور ۱۲۰ www.rahvar120.ir ، نیازمند طی کردن مراحلی است، ورود به سامانه استعلام تعداد پلاک انتظامی فعال با کد ملی نیز مراحل خاص خود را دارد که مطابق راهنمای زیر می باشد:

ادامه مطلب  چگونه سرعت کامپیوتر را افزایش دهیم؟ (بهترین راه با کمترین هزینه)

عبارت “درگاه خدمات اینترنتی نیروی انتظامی” یا آدرس service.rahvar120.ir را در بخش جستجوی گوگل تایپ کنید. با کلیک بر روی اولین نتیجه جستجوی خود، به مرحله بعد بروید.

 

استعلام تعداد پلاک فعال

 

در این مرحله، پس از ورود به سامانه، خدمات متعددی را مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی “خدمت استعلام پلاک های فک شده ” وارد مرحله بعدی روند استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی شوید.

 

استعلام پلاک فک شده هر فرد د ر راهور

 

در این قسمت، عبارت “میز خدمت پلیس راهور” را می بینید. برای استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی، مطابق با تصویر زیر، گزینه “استعلام وضعیت پلاک فک شده” را انتخاب کنید.

 

استعلام تعداد پلاک فعال در راهور

 

در صفحه “استعلام پلاک های فک شده” با درج کد ملی خود، در قسمت اول و درج واژه امنیتی در قسمت دوم، مرحله نهایی استعلام را انجام دهید. حدود چند ثانیه طول می کشد که تمام پلاک های فعال ثبت شده به نام شما نمایش داده شود. پس از مشاهده اطلاعات، اگر موردی مغایر با اطلاعات شما بود، باید به پلیس 110 اطلاع دهید.

 

استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی

 

برای ورود به سامانه استعلام پلاک فعال service.rahvar120.ir بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

با ورود به درگاه خدمات اینترنتی نیروی انتظامی و با استفاده از کد ملی خود، می توانید از وضعیت پلاک فعال خود، آگاه شوید. حداکثر تعداد مجاز مالکیت پلاک برای هر فرد، 5 عدد می باشد. در صورتیکه فردی بخواهد، تعدادی بیشتر از 5 عدد داشته باشد، باید ابتدا خلافی پلاک های قبلی را پرداخت نماید.

blank

 

نکات مشاوره ای استعلام پلاک فعال با کد ملی

  • در قسمت های قبل، در خصوص نحوه و امکان استعلام تعداد پلاک فعال خودرو با کد ملی و اطلاع از وضعیت پلاک فک شده هر فرد از طریق سامانه اینترنتی پلیس راهور، توضیح دادیم. و گفتیم که پیگیری مرسولات پستی نیز، از طریق این سامانه، امکان پذیر است. در این قسمت، قصد داریم به ارائه نکات مشاوره ای، در خصوص استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی بپردازیم.
  • اگر به تازگی خودرویی فروخته اید، استعلام تعداد پلاک های فعال با کد ملی را انجام دهید؛ وقتی یک پلاک خودرو به نام شما ثبت باشد، تمام مسئولیت های مربوط به آن خودرو بر عهده شما است. برای مثال، اگر فردی با پلاک انتظامی خودروی شما، مرتکب جرم بشود، شما مجرم معرفی می شوید؛ تنها به این دلیل که پلاک آن خودرو، به نام شما ثبت شده است. بر همین اساس، توصیه می شود که هر از گاه، استعلام پلاک فک شده هر فرد​ را انجام دهید و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت، به پلیس راهور و  110 اطلاع دهید.
  • در زمان تغییر مالکیت پلاک، بهتر است خریدار و فروشنده، به همراه یکدیگر به مرکز تعویض پلاک بروند. در صورت حاضر نشدن فروشنده برای تعویض پلاک، فروشنده می تواند به خریدار، وکالت دهد.
  • اگر فروشنده خودرو، برای تعویض پلاک، به خریدار، وکالت داده باشد، باید پیگیری کند و از صحت انجام مراحل تعویض پلاک خودرو فروخته شده مطمئن شود. این امر، از طریق سامانه استعلام تعداد پلاک فعال خودرو، امکان پذیر است.
ادامه مطلب  چگونه مشکلات باتری گوشی‌های اندرویدی را رفع کنیم؟

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا