تکنولوژی

با این روش ها از فرزندان خود در فضای اینترنت محافظت کنید! | راههای مراقبت از کودکان در اینترنت

استفاده کودکان از اینترنت می تواند سودمند و یا مضر باشد و شما می توانید سودمند بودن یا مضر بودن آن را با کنترل کردن آن تعیین کنید. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: محافظت از کودکان در برابر همه چیز در اینترنت امکان پذیر نیست؛ اما می‌تواند به جلوگیری از قرار گرفتن در موقعیت‌های خطرناک کمک کند.

blank

برای مراقبت از کودکان خود در فضای اینترنت، می‌توانید حالت جست‌وجوی ایمن برای Google، Bing و Yahoo را فعال کرده تا محتوای مستهجن یا بالقوه مضر برای کودک را از نتایج جست‌وجو فیلتر کند و این قابلیت، نه تنها متن، بلکه تصاویر را نیز شامل می‌شود.

موتور جست‌وجوی Google: در دستگاه خود، به تنظیمات SafeSearch بروید، Filter، Blur یا Off را انتخاب کنید.

موتور جست‌وجوی Bing: مرورگر خود را باز کنید و به Bing بروید، نماد منو در سمت راست بالای پنجره را انتخاب کنید، سپس Settings > More را انتخاب کنید، تنظیمات برگزیده SafeSearch را انتخاب کنید: Strict، Moderate یا Off، و Save را در پایین منو انتخاب کنید.

موتور جست‌وجوی یاهو: به صفحه جست‌وجوی یاهو بروید، مطمئن شوید که وارد سیستم شده اید، روی نماد برنامه > تنظیمات > تنظیمات برگزیده از صفحه نتایج جست‌وجو ضربه بزنید و تنظیمات برگزیده جست‌وجوی ایمن را از منوی کشویی انتخاب کنید.

با بچه‌ها درباره بدافزار‌های موجود در دستگاه‌هایشان از جمله بازی‌های ویدیویی یا رسانه‌های اجتماعی، صحبت کنید و اطلاعاتی مانند این را با آن‌ها به اشتراک بگذارید تا در تصمیم‌گیری بهترشان کمک کنید.

مراقبت را فراموش نکنید: برای محافظت در برابر جست‌وجو‌های مخربی که می‌تواند منجر به بدافزار شود، باید نرم افزار آنتی ویروس خود را در همه دستگاه‌های خود به روز کنید.

ادامه مطلب  با استفاده از ChatGPT رژیم غذایی و برنامه خود را ایجاد کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا