مهم ترین دلایل ریزش فالوورهای اینستاگرام و راه های رفع آن

blank

ریزش فالوورهای اینستاگرام یکی از مسائل بروز است خصوصا که اینستاگرام امروزه به یکی از پرمخاطب ترین شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است که با توجه به قابلیت‌های به روز و بی نظیر آن در حوزه ی کسب وکار توانسته است رقبای خود را جا بزارد.

بسیاری از صاحبان کسب و کار در تلاش اند تا از تمامی قابلیت‌های آن بهره مند شوند تا بتوانند میزان فروش خود را افزایش دهند. حال در این میان مهم ترین عضوی که تاثیر گذار و نقش آفرین است تعداد فالوورهاست.

در هر کسب و کار این افراد هستند که میزان فروش آن را تعیین می کنند؛ به همین دلیل خیلی منطقی است که هر فردی که دارای یک پیج بیزینسی است در تلاش است تا اول تعداد فالوورهای خود را افزایش دهد و پس از آن بتواند آن‌ها را حفظ کند. و البته این موضوع تنها مربوط به پیج‌های بیزینسی نیست،

بلکه هر فردی که صاحب پیج است دوست دارد که فالوورهای خود را نگه دارد.

خیلی راه و روش وجود دارد که شما بتوانید کاربران را به سمت پیج خود هدایت کنید اما مهم تر از آن این است که بتوانید آن‌ها را در پیج خود نگه دارید. ما در این مقاله قصد داریم تا علت ریزش فالوورهای یک پیج اینستاگرامی را بررسی کنیم. با بررسی علت‌ها می توانید از شکل گیری آن‌ها جلوگیری کنید.

معنای ریزش فالوورهای اینستاگرام چیست ؟

حتما شما هم شنیده اید که بعضی مواقع صاحبان پیج‌ها ناراحت هستن که فالوورهای پیج آنان ریزش کرده است. ریزش فالوورهای اینستاگرام یعنی چه؟ ریزش فالوورهای اینستاگرام یعنی کاهش تعداد فالوورهای شما: یعنی افرادی که تاکنون به عنوان فالوور شما شناخته می شدند؛

ادامه مطلب  از کجا بفهمیم هاید استوری شدیم؟ مرداد 1400

هم اکنون اقدام به آنفالو کردن پیج شما می کنند ودیگر فالوور شما نیستند. در این جا این معنا را توضیح دادیم چرا که برخی از کاربران فکر می کنند که ریزش فالوورهای اینستاگرام به معنای بلاک کردن پیج می باشد، در صورتیکه این مطلب نادرست است.

شما با سعی و تلاش مجدد قادرید تا دوباره همان افراد را به جمع فالوورهای خود اضافه کنید و البته باید در نظر بگیرید که کار شما سخت تر خواهد شد اما به هر جهت آن‌ها شما را آنفالو نکرده اند و این قوه ی مثبت موضوع است.

علت ریزش فالوورها در اینستاگرام

با توجه به تحقیقاتی که انجام داده ایم، می شود گفت که دلایل ریزش فالوورهای اینستاگرام به دو بخش تقسیم می شوند.

  • کاربر: در بخش کاربر به عواملی پرداخته می شود که خود ادمین پیج و صاحب حساب موجب آن شده اند.
  • اینستاگرام : در بخش اینستاگرام به عواملی پرداخته می شود که تیم اینستاگرام موجب آن شده اند.

تولید محتوای تبلیغاتی

خیلی از صاحبان کسب و کار به این مسئله بی توجهی می کنند؛ در صورتیکه باید بدانند که تولید محتوای تبلیغاتی اگر خارج از میزان نرمال آن باشد، می تواند کسب و کار شما را نابود کند.

فرض کنید شما صاحب یک پیج فروشگاهی هستید، حال اگر روزانه محصولات خود را تبلیغ کنید، مسلما در چند روز با ریزش شدید فالوورها مواجه خواهید شد، چرا که کاربرها برای موضوع ارزشمند تنها وقت و هزینه ی خود را صرف می کنند.

حال اگر به جای صرف تبلیغات پست‌های آموزشی هم قرار دهید، مسلما فالوورهای شما از آنفالو کردن پیج شما منصرف خواهند شد.

تجربه ی شخسی خودم را در مورد یک پیج فروشگاهی پوشاک برای شما بیان می کنم تا بدانید که چطوری می توانید از ریزش فالوورهای خودتان جلوگیری کنید. این پیج در یک هفته ۵ عدد پست قرار می داد

که ۲ تا از پست ها موضوع آموزش خیاطی لباس رو داشتن و ۳ تا دیگه از پست ها به تبلیغ برای فروش محصولات می پرداختند. شما هم می توانید موارد آموزشی، خبری و … در حوزه ی کاری خودتان رو ارائه دهید تا میل فالوورهای خود را برای ماندن در پیج خود تقویت کنید.

دریافت تبلیغات بی ربط و مکرر

خیلی از صاحبان پیج ها از پیج خود برای تبلیغات دیگر پیج‌ها استفاده می کنند. حال اگر پیج شما یک پیج خرید وسایل خودرو باشد و در آن مصالح ساختمانی را تبلیغ کنید، می بینید که فالوورهای شما ریزش خواهند کرد.

چرا که آن‌ها تنها برای به دست آوردن اطلاعات در حوزه ی وسایل خودرو پیج شما را دنبال می کنند و حالا که با موضوعاتی غیر مرتبط برخورد می کنند، سریعا متوجه می شوند که این‌ها تنها جنبه ی تبلیغاتی دارد و پس از آن پیج شما را آنفالو می کنند.

برخی از پیج‌ها را دیده ایم که علاوه بر تبلیغات بی ربط، به صورت مکرر تبلیغات دیگر پیجها را انجام می دهند. در واقع در کمیت تا حدی بالا می روند که کاربر را خسته می کنند.

همین موضوع باعث می شود تا کاربر پیج آن ها را آنفالو کند. اگر مایلید که تبلیغ دیگر پیج ها را به عهده بگیرید، شما باید علاوه بر موضوع مرتبط تبلیغات خود، تعداد آن‌ها را نیز تنظیم کنید تا از ریزش فالوورهای اینستاگرام شما جلوگیری شود.

کیفیت و کمیت را با هم جلو ببرید

در این مورد که به بحث محتوای پیج شما مربوط می شود، حتما شما هم نمونه‌هایی را دیده اید. پیج‌هایی که این موضوع را رعایت نمی کنند با ریزش فالوورهای خود مواجه می شوند.

برخی از پیج‌ها آنقدر در بحر کیفیت فرو می روند که می بینید هفته‌ هاست که هیچ گونه پستی را آپلود نکرده اند و در مقابل آن‌ها برخی از پیج‌ها می بینید که آنقدر در کمیت فرو رفته اند که هر ثانیه که اینستاگرام خود را باز می کنید، پستی از آن‌ها را می بینید.

همواره سعی کنید که کیفیت و کمیت پیج خود را با هم جلو ببرید. هفته ای ۳ پست خوب می تواند تعداد فالوورهای شما را خیلی بالا ببرد و حتی ماندگاری آن‌ها را تضمین کند. بیش از این مقدار ممکن است که آسیب زندده باشد اما به هر حال این یک عدد قطعی نیست و برای هر پیجی متناسب با موضوع و تیپ فالوورهای آن می تواند فرق کند.

هویت پیج را مبهم معرفی نکنید

زمانی که شما پیجی با هویت مبهم به کاربران خود معرفی می کنید، آن‌ها پس از مدتی نمی توانند مطلب و موضوع مشخصی را از پیج شما دریافت کنند و در نتیجه پیج شما را آنفالو می کنند.

دقت داشته باشید که هر کاربری که در ابتدا پیج شما را فالو می کند، مسلما موضوعی در پیج شما توجه او را جلب کرده و او را وادار کرده است تا پیج شما را دنبال کند.

حال اگر در آینده ببیند که این موضوع تنها برای یکبار بود و هم اکنون دیگر به آن مطلب اشاره ای نمی کنید و یا هر دفعه موضوع خود را عوض می کنید، مسلما پیج شما را آنفالو خواهد کرد.

تاکنون بسیاری از این موارد دیده شده است که با مبهم تعریف کردن موضوع پیج باعث ریزش فالوورهای خود شده اند. برخی از پیج‌ها روز نکته ای مهم از آشپری را عنوان می کنند و بعد می بینید دو روز بعد نکته ای در مورد در امان ماندن از زلزله بیان می کنند و همین موضوع باعث می شود تا در طولانی مدت بخواهند که پیج شما را آنفالو کنند.

خرید فالوور فیک

یکی از موضوعاتی که کاربران را مصمم می کند تا پیج شما را آنفالو کنند، خرید فالوور فیک است. چرا که کاربر زمانی که تعداد فالوورهای پیج شما را می بیند و در کنار آن تعداد بازدیدهای پست‌های شما را می بیند متوجه می شود که شما در حال حاضر از فالوور فیک استفاده می کنید و این پیج شما را برای کاربر بی‌اعتبار می کند و موجب می شود تا پیج شما را آنفالو کند.

من پیشنهاد می کنم که به جای فالوور فیک از فالوور واقعی استفاده کنید. که برای این کار می توانید از ربات اینستاگرام استفاده کنید. ربات اینستاگرام قادر است تا فالوور واقعی برای شما بیاورد.

پیج های زرد را فالو نکنید

blank

پیج های زرد به پیج‌هایی گفته می شود که محتوای مرتبط ندارند و همچنین پیج‌هایی که قابلیت‌ها و قدرت بی نظیر ندارند. اگر صاحب یک پیج بیزینسی هستید، گاهی کاربران فالووینگ‌های شما را نگاه می کنند تا بتوانند موضوعات مرتبط و جذاب را فالو کنند

و زمانی که می بینند فالووینگ‌های شما اصلا ارتباطی با موضوع پیج شما ندارند و در واقع تمامی آن‌ها در حوزه ی پیج‌های زرد محسوب می شوند؛ این باعث ریزش فالوورهای اینستاگرام شما می شود.

بی توجهی به نیاز های کاربران

هر کاربری که در مجموعه ی فالوورهای شما محسوب می شود، تنها یک تبلیغات کوچک او می تواند برای حساب شما خطرناک باشد. پس دقت داشته باشید که نسبت به فالوورهای خود بی توجهی نکنید.

مسلما آن‌ها به دایرکت شما رجوع خواهند کرد و از شما سوالاتی را در زمینه ی مورد نظر می پرسند. حال اگر با بی توجهی شما مواجه شوند ممکن است که تبلیغاتی منفی را علیه حساب شما راه بیندازند و موجب ریزش فالوورهای شما شوند.

اینستاگرام به صورت دوره ای برای مواجه با تخلفات، تغییراتی را در الگوریتم‌های خود انجام می دهد که این تغییرات می تواند موجب ریزش فالوورهای شما شود.

به عنوان مثال در برخی از مواقع دیده شده است که اینستاگرام فالوورهای شما را که با حساب شما تعامل طولانی مدت ندارند، را به صورت خودکار از حساب شما پاک می کند؛ در واقع آن‌ها را آنفالو می کند. مثلا بررسی می کند که ببیند آیا این کاربر در طول ۶ ماهه گذشته آیا استوری شما را دیده است،

پستی از شما را لایک کرده است، اصلا به پیج شما سر زده است و اگر در همه ی گزینه‌ها با جواب منفی مواجه شود، مسلما آن فالوور را به عنوان یک فالوور فیک شناسایی می کند و آن حساب را از مجموعه حساب‌های شما پاک می کند.

روش های افزایش فالوور اینستاگرام

اگر با ریزش فالوورهای اینستاگرام برخورد کرده باشید، حتما الان در تلاشید تا دوباره تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید. با توجه به این موضوع ما نتیجه گرفتیم که در ادامه ی مقاله مهم ترین و پرسرعت ترین روش‌های جذب فالوور اینستاگرام را برای شما بیان کنیم.

تولید محتوای یونیک و واقعی برای افزایش فالوور اینستاگرام

تولید محتوا اولین و مهم ترین روش برای افزایش فالوورهای اینستاگرام است. شما به راحتی می توانید در رابطه با موضوع مورد نظر پیج خود اقدام به تولید محتوای یونیک کنید. مثلا می توانید از روش ساخت محصول خود فیلم بگیرید. این خود به نوعی تولید محتوا محسوب می شود. البته مراکزی هستند که در این زمینه می توانند به شما کمک کنند و برای شما محتوای مناسب و قوی تولید می کنند.

تبلیغات پرسرعت ترین روش افزایش فالوور اینستاگرام

تبلیغات یکی از مهم ترین و پرسرعت ترین روش‌های افزایش فالوور است. شما می توانید پست خود را آماده کنید و از پیج‌های معتبر و پربازدید در موضوع مرتبط شما تقاضا کنید که پست شما را در پیج خودشان تبلیغ کنند. تبلیغات به سرعت باعث افزایش تعداد فالوورهای شما می شود. یکی از مهم ترین ویژگی‌های آن این است که فالوورهای شما واقعی هستند.

شات کردن محتوا در پیج های مرتبط

یکی از روش هایی که با عنوان شات کردن معروف شده است، تبلیغ محتوایی بین دو پیج مرتبط است. بدین منظور که دو حساب با موضوعات مشترک می توانند پست‌ها و محتواهای یکدیگر را برای هم تبلیغ کنند. در این روش شما با مجموعه ای از فالوورها مواجه می شوید که اتفاقا به موضوع شما بسیار علاقه مندند و به صورت هدفمند پیج شما را دنبال می کنند.

ربات اینستاگرام کم دردسر ترین و کم هزینه ترین روش افزایش فالوور اینستاگرام

blank

ربات اینستاگرام کم دردسر ترین روش برای افزایش فالوور اینستاگرام است. با استفاده از ربات اینستاگرام به راحتی می توانید فالوورهای خود را گزینش کنید و برای آن معیارهایی مثل منطقه ی مکانی، سن فالوورها، جنسیت آن‌ها و … وارد کنید.

ادامه مطلب  ربات اینستاگرام | بهترین ربات افزایش فالوور اینستاگرام

ربات اینستاگرامی در واقع تمام جامعه ی هدفی را که شما برایش تعیین کرده اید را فالو می کند و در مقابل فالووینگ های شما فالو بک می کنند و همین موضوع تعداد فالوورهای شما را افزایش می دهد.

جمع بندی

در این مقاله خیلی از دلایل ریزش فالوورهای اینستاگرام گفته شده است تا شما به عنوان یک ادمین پیج بتوانید از ریزش فالوورهای خود جلوگیری کنید. ما به شما پیشنهاد می کنیم که هر کدام از این نکات را به دقت بررسی کنید و در طولانی مدت به آن ها عمل کنید تا افراد کمی حساب شما را آنفالو کنند.

چرا که ریزش کلی فالوورها می تواند کسب و کار شما را با مشکل مواجه کند. همچنین سعی کنید هیچ گاه قوانین اینستاگرام را نقض نکنید چرا که اینستاگرام با الگوریتم‌های خود به صورت دائم حساب شما را بررسی می کند.